Ekspert rynku medycznego

w zamówieniach publicznych

Leki i produkty farmaceutyczne

Każdego dnia na polskim rynku farmaceutycznym publikowanych jest wiele ogłoszeń o wyborze wykonawcy zamówienia publicznego. Branża farmaceutyczna jest jedną z bardziej dynamicznych pod względem zakupowym. W ciągu tygodnia pracownicy działów przygotowujących oferty przetargowe muszą przejrzeć co najmniej kilkadziesiąt pozycji przetargowych, zanim odnajdą postępowanie właściwe dla swojej firmy.
W przypadku produktów farmaceutycznych wyszukiwanie jest jeszcze bardziej skomplikowane. Często instytucje ogłaszające przetarg nazwy leków zawierają w wykazach asortymentu, będących częścią dokumentacji przetargowej. Zatem znalezienie tego właściwego, to przeznaczenie czasu na dodatkowe przeszukiwanie.

Korzystanie
z ogólnodostępnych informatorów czy newsletterów jest tylko częściowym rozwiązaniem. Dlaczego?

Jeśli subskrypcja zostanie zdefiniowana na całą branżę farmaceutyczną – ilość przetargów do sprawdzenia każdego dnia jest bardzo duża. W natłoku informacji łatwo jest pominąć ten, który jest dopasowany do naszych oczekiwań. Samo sprawdzenie wyników wyszukiwania zajmuje bardzo dużo czasu. Okazać się może jednak, że pomimo ogromnej ilości informacji niewiele pasuje do naszych oczekiwań.

Jeśli natomiast zostanie założona subskrypcja po nazwie leku, wysłane zostaną powiadomienia dotyczące konkretnego farmaceutyku, jednak z pominięciem tych, które zamieszczone zostały w wykazie asortymentowo – cenowym do SWZ.

Analitycy Pressinfo nie tylko sprawdzają wszystkie przetargi czy wyniki publikowane na rynku farmaceutycznym pod kątem wytycznych otrzymanych od Klienta, przygotują również zestawienia zawierające wyłącznie interesujący go zakres tematyczny.

W efekcie ich pracy powstają całkowicie spersonalizowane raporty, które z jednej strony ułatwiają pracę, z drugiej dają gwarancję, że Klient otrzyma powiadomienie o wszystkich interesujących przetargach czy rozstrzygnięciach.

Dlaczego każda z firm aktywna na rynku farmaceutycznych zamówień publicznych lub planująca udziały
w przetargach medycznych powinna się przyjrzeć naszemu rozwiązaniu?

W ramach naszej usługi Klient otrzymuje:

 • rzetelnie sprawdzone informacje spersonalizowane całkowicie pod potrzeby Klienta,
 • informacje zwrotne dostosowane do wytycznych wcześniej opracowanych z opiekunem,
 • oszczędność czasu, który można przeznaczyć na inne obowiązki,
 • kompleksową wiedzę, która może wykorzystać zarówno w przygotowywaniu prezentacji, jak i przy podejmowaniu decyzji biznesowych,
 • pewność, że żadne postępowanie nie zostanie pominięte.

Nasze analizy sprawdzą się m.in., gdy:

 • firma wprowadza na rynek nowy produkt,
 • rozważa wejście na inne rynki,
 • analizuje działania konkurencji,
 • ma przed sobą strategiczne decyzje biznesowe,
 • sprawdza nasycenie rynku zamówień publicznych w dany asortyment na przestrzeni dowolnego okresu,
 • bada tendencje cenowe,
 • chce na bieżąco śledzić rozwój polskiego rynku farmaceutycznego w 2022 r.
Q

Skontaktuj się z nami

  Raporty bieżące
  z rynku medycznego

  Analiza rynku zamówień publicznych

  Raporty
  opisowe

  Gotowe
  raporty